March 2020

 • Што е подобро за орманот за бања?

  Кабинет за бања, штом го слушнавме името, можеме да мислиме на тоа како шкаф инсталиран во бањата. Така и за кабинетот за бања, кабинетот за сопствени бањи постепено стана нов тренд на пазарот. Која марка обични ормани за бања е со најдобар квалитет
  Прочитај повеќе
 • Дали кабинетот за бања е направен по нарачка?

  Како што се подобрува животниот стандард на луѓето, радоста на животот станува се поголема и поголема. Орманите за бања се дефинитивно неопходни при дизајнирање бања. Но, за прашањето дали орманот за бања е добар за готовиот производ или е прилагоден, може да има многу луѓе кои ќе се двоумат при изборот
  Прочитај повеќе
 • Кои се мерки на претпазливост за обични ормари за бања? 90% на луѓето не знаат

  Во претходната статија, разговаравме за тоа како да го прилагодите орманот за бања. Многу корисници ги искажаа своите мислења за операција, WeChat, па дури и е-пошта, изразувајќи ги своите ставови за гледиштата во текстот, и желни да зборуваат за некои размислувања во процесот на прилагодување на орманот за бања. Разговор, тогаш
  Прочитај повеќе
 • Frank's Design "Планинска серија" Победи на "AuTo Design Award 2019" Одлична работа

  Честитки за дизајнерот на производи за кабинети за бања на Френк, Г.. Ду побрза, за освоена награда за одлична работа на "Награда за дизајн AuTo" во 2019. По неколку месеци повеќекратни избори и сеопфатна евалуација од страна на голем број познати локални тутори за дизајн, на "Шан Чиу" серијата се издвојуваше меѓу бројните записи
  Прочитај повеќе
 • Правилен начин за чистење на огледалото

  Огледалата се сеприсутни во нашите животи. Кога огледалото е валкано и нејасно, повеќето луѓе ќе го избришат со влажно марамче, но откриваат дека колку повеќе го бришат, нејасноста станува. Понекогаш дури и го гледаат. Не знам, дојдете да научите правилен начин да
  Прочитај повеќе
 • Дали е силен cabinetидниот кабинет за бања?

  Cabinetидниот кабинет за бања може да се каже дека е неопходен вид мебел за бања во бањата. Поради ограничениот простор во бањата, многу луѓе избираат ормани за мијалник поставени на wallид при инсталирање, дозволувајќи употреба на просторот за бања. Со континуирано подобрување на животниот стандард на луѓето, народна
  Прочитај повеќе
 • Водечки давател на решенија за мебел за бања во Кина

  Everyoneивотот на сите не може да се оддели од огледалото во бањата со мијалник, што станува стандарден мебел за бања во модерната домашна декорација. На висококвалитетен живот му е потребна извонредна декорација за да се создаде пријатна и пријатна домашна околина. На ФРАНК, можете да најдете ормани за мебел за бања што ви се допаѓаат. 2019 е…
  Прочитај повеќе
 • Како да ги заштитите ормарите за мијалник од бања од влага?

  При изборот на плакари за мијалник за бања, повеќе ќе го разгледаме проблемот отпорен на влага на квалитетот на суетите на бањата. Поради голема количина на вода што се користи во бањата, околината е многу влажна. Па, како се 48-инчните ормари за бања со мијалник отпорни на влага? Денес, како производител на мебел за бања,...
  Прочитај повеќе
123Следно>...2048 Страница 1 на 2048
ИСТРАУВАЕ СЕГА