• Јавете се за поддршка +86-13902850362

Wall mounted bathroom cabinets

 • Што е подобро за орманот за бања?

  Кабинет за бања, штом го слушнавме името, можеме да мислиме на тоа како шкаф инсталиран во бањата. Така и за кабинетот за бања, кабинетот за сопствени бањи постепено стана нов тренд на пазарот. Која марка обични ормани за бања е со најдобар квалитет
  Прочитај повеќе
 • Дали кабинетот за бања е направен по нарачка?

  Како што се подобрува животниот стандард на луѓето, радоста на животот станува се поголема и поголема. Орманите за бања се дефинитивно неопходни при дизајнирање бања. Но, за прашањето дали орманот за бања е добар за готовиот производ или е прилагоден, може да има многу луѓе кои ќе се двоумат при изборот
  Прочитај повеќе
 • Кои се мерки на претпазливост за обични ормари за бања? 90% на луѓето не знаат

  Во претходната статија, разговаравме за тоа како да го прилагодите орманот за бања. Многу корисници ги искажаа своите мислења за операција, WeChat, па дури и е-пошта, изразувајќи ги своите ставови за гледиштата во текстот, и желни да зборуваат за некои размислувања во процесот на прилагодување на орманот за бања. Разговор, тогаш
  Прочитај повеќе
 • Frank's Design "Планинска серија" Победи на "AuTo Design Award 2019" Одлична работа

  Честитки за дизајнерот на производи за кабинети за бања на Френк, Г.. Ду побрза, за освоена награда за одлична работа на "Награда за дизајн AuTo" во 2019. По неколку месеци повеќекратни избори и сеопфатна евалуација од страна на голем број познати локални тутори за дизајн, на "Шан Чиу" серијата се издвојуваше меѓу бројните записи
  Прочитај повеќе
 • Правилен начин за чистење на огледалото

  Огледалата се сеприсутни во нашите животи. Кога огледалото е валкано и нејасно, повеќето луѓе ќе го избришат со влажно марамче, но откриваат дека колку повеќе го бришат, нејасноста станува. Понекогаш дури и го гледаат. Не знам, дојдете да научите правилен начин да
  Прочитај повеќе
 • Дали е силен cabinetидниот кабинет за бања?

  Cabinetидниот кабинет за бања може да се каже дека е неопходен вид мебел за бања во бањата. Поради ограничениот простор во бањата, многу луѓе избираат ормани за мијалник поставени на wallид при инсталирање, дозволувајќи употреба на просторот за бања. Со континуирано подобрување на животниот стандард на луѓето, народна
  Прочитај повеќе
 • Водечки давател на решенија за мебел за бања во Кина

  Everyoneивотот на сите не може да се оддели од огледалото во бањата со мијалник, што станува стандарден мебел за бања во модерната домашна декорација. На висококвалитетен живот му е потребна извонредна декорација за да се создаде пријатна и пријатна домашна околина. На ФРАНК, можете да најдете ормани за мебел за бања што ви се допаѓаат. 2019 е…
  Прочитај повеќе
 • Како да ги заштитите ормарите за мијалник од бања од влага?

  При изборот на плакари за мијалник за бања, повеќе ќе го разгледаме проблемот отпорен на влага на квалитетот на суетите на бањата. Поради голема количина на вода што се користи во бањата, околината е многу влажна. Па, како се 48-инчните ормари за бања со мијалник отпорни на влага? Денес, како производител на мебел за бања,...
  Прочитај повеќе
 • Четири совети за да се избегне деформација на LED кабинетот за огледало за бања!

  Во денешно време, луѓето посветуваат сè поголемо внимание на квалитетот и стилот на орманот за огледало предводена од бањата. На пример, плакарите за мебел за бања не само што треба да имаат добар изглед и украс, туку и да ја зголемуваат функцијата за складирање на тоалетот. Сепак, има многу видови суети за бања
  Прочитај повеќе
 • Како да купите достоен кабинет за бања ?

  Кабинетот за бања е парче неопходна опрема во мебелот за бања. Убав и практичен шкаф за бања не само што може да им помогне на луѓето подобро да складираат стоки, туку и да играат декоративно. Во моментов, има многу видови на кабинети за бања на пазарот, со различни стилови
  Прочитај повеќе
 • Производител на Кина за директна продажба и дизајни на кабинет за огледало за бањи!!

  Кинески висококвалитетен снабдувач на кабинети за бања директна продажба и дизајни на различни големини и стилови на кабинет за огледало за бања!! Мебелот за бања е суштинска ставка во нашиот дом. Соодветната суета на бањата ќе ја освежи нашата бања. Убав кабинет за бања може да го направи нашиот живот посреќен. Значи, тоа е многу суштинско ...
  Прочитај повеќе
 • Прилагодете ги суетите на бањата во различни стилови, Освежете ја бањата!

  Прилагодете ги суетите за бања од производител во Кина во различни стилови и материјали , освежете ја бањата!!! Како што сите знаеме, Кабинетот за огледало за бања е важен мебел во целата бања. Добрата суета на огледалото за бања ќе ја направи целата бања да изгледа помодерна и убава. Додадете дополнителен инстант глам во
  Прочитај повеќе
123Следно>...1378 Страница 1 на 1378
ИСТРАУВАЕ СЕГА